Staňte sa profesionálnym alkoholikom (5-bodový postup)

Autor: Lukáš Chládek | 19.6.2015 o 6:30 | Karma článku: 11,84 | Prečítané:  3049x

Pivo je dnes lacnejšie než voda. Alkohol je dostupný 24/7. Asi to tak má byť, takže nám ostáva iba zapracovať na našich alkoholických schopnostiach. Dodržte rady a alkoholikom ste už za rok!

1. (Ne)začnite zarábať

Príjem je prvoradý pre naplnenie väčšiny záujmov. Málokto sa dokáže stať celoživotným alkoholikom zadarmo. Na začiatku svojej cesty za šťastím pravdepodobne ešte bývate u rodičov. Máte výhodu! Na domácnosť prispievate menej alebo nič, takže novej záľube sa môžete venovať intenzívnejšie. Využite vreckové. 

Zatiaľ ste iba začiatočníci, ale dokážete sa maskovať, takže okolie neočakáva, že by ste budovali alkoholizmus. Mladé telo všetko dobre znáša, opica je neznámy pojem. 

Pod vplyvom chodíte domov, keď už ostatní spia. Občasne vás niekto nachytá, dá vám fúkať alebo dostanete "výchovnú" od otca. 

V kritickej situácii je nutné vzoprieť sa a povedať si:

"Všetko si treba vydrieť. Vždy bude niekto, kto sa ma bude snažiť potopiť."

Zatnite zuby a pustite sa do toho s väčším elánom (aj Jožo si rád "prihne"..:) ). Vy sami viete, čo je pre vás najlepšie. 

Odtŕhajte si od úst, úplne zabudnite na kiná, novú elektroniku a reštaurácie. Zvykajte si na sáčkovú polievku, tresku s rožkom, vlašák a gothaj. 

Snažte sa tráviť viac času tam, kde nadmerné popíjanie pôsobí prirodzene - 4. cenová, parky, výklenky a lavičky na sídliskách, betón za Jednotou a podobne. 

POZOR PARADOX!! Použil som výraz (ne)zarábajte. Máte totiž jedinečnú šancu vybudovať si návyk ZADARMO!! Niektorí z nás sú takí empatickí, že zo svojho plníme štátnu kasu aj pre vás, priatelia. 

Ak sa vám nechce, nerobte vôbec nič. Evidujte sa na úrade práce a počkajte si na príspevok. My to za vás zatiahneme. Sme predsa jedna rodina. Nemáte zač..:)

 

2. Osamostatnite sa 

Ak ste úspešne začlenili popíjanie medzi každodenné aktivity, ste na najlepšej ceste. Trpezlivosť a vytrvalosť vám pomôžu dosiahnuť vytýčený cieľ. 

Alkohol vás pomaly pohlcuje, čo sa nezaobíde bez viditeľných príznakov. Červenožlté oči s kalným pohľadom, nepríjemný dych, sústavná únava a náladovosť. Častejšie vás vidno v pohostinstvách. 

POZOR! Prichádzajú ťažšie časy. Vaše okolie, rodina a priatelia už o vašej záľube vedia. Začnú sa vás snažiť zmeniť a od aktivity odrádzať. Najskôr krikom a hádkami, neskôr plačom a prosbami (psychomanipulačná gradácia)

Opäť je nevyhnutné vytrvať a odolať mámeniam triezvosti. Dupnite si nohou, povedzte si svoje a zaryto ignorujte. Dokážte, že si za svojim rozhodnutím stojíte a záľuby sa v žiadnom prípade neplánujete vzdať. 

Manipulátori vás aspoň na čas nechajú na pokoji a prestanú otravovať. Hobby začnú tolerovať, kvôli čomu vám vymyslia nové prezývky. Alkáč, ožran, korhel, ochmelko a pod. Ak sa voláte Ján, možno vás pomenujú Pijan...:)

Nenechajte sa však rozptyľovať vtipkovaním. Nepoľavujte a trénujte denne. 

Obmedzte spánok. Telo a myseľ musia byť pravidelne oslabované, aby bol výsledok precíznejší

 

3. Vstúpte do klubu 

Ste približne v polovici cesty, i keď kluby pre vás boli otvorené aj doposiaľ. Nátlak okolia či vlastné pochybnosti vás môžu vyrušovať vo vašej koncentrácii. Chvalabohu je nás, alkoholikov, viac a nenecháme vás tápať ako amatérov. 

Vstúpte do klubu! Čakáme vás na sídliskách, v centrách miest i na každej dedine. Obľúbené sú aj 24h nonstop klubovne. 

Vstupné je podľa pravidiel zdarma a platí sa len za spotrebovaný materiál. Najusilovnejší členovia neváhajú klubovni venovať celú výplatu. 

Tomu sa vraví precíznosť! To je klubová lojalita! To je morálka! Toto sú lídri, ktorí vždy vyvrátia vaše pochybnosti a navedú vás správnym smerom. Za toto vám ďakujeme, Štamgasti! Nasledujeme Vás. 

 

4. Vzdajte sa záujmov 

Ste už len krôčik od vytúženého statusu profesionálneho alkoholika. Je to cieľová rovinka, na ktorej by ste sa mali pitiu venovať čo najdôkladnejšie. 

Ignorujte preto všetky rušivé aspekty. Žiadne športoviská, žiadne štúdium a samovzdelávanie, žiadna spoločnosť (okrem členov klubovní - poskytnú vám odborné poradenstvo a oporu na ceste k cieľu, ktorý už je na dosah). 

 

5. Buďte single

Na poslednom bode si dajte extra záležať. V žiadnom prípade sa nesnažte vstúpiť do vzťahu. Zvyčajne zmarí každú snahu. Nechcete predsa žiť v neustálom strachu a strese, či vám záľubu niekto zakáže. 

Opäť iba vy viete, čo je pre vás najlepšie, a keďže už ste profíci, mali by ste úsiliu obetovať všetko, partnera nevynímajúc. 

Oslobodenie sa od vzťahov vám navodí prirodzené stavy depresie, a práve tie sú žiaduce. Budú vás nútiť piť ešte viac. Presne to je naším záujmom. 

 

Výhody profesionálneho alkoholizmu  

   + zisťovanie limitov vlastného organizmu 

   + záľuba na celý život 

   + zmysluplná činnosť pre ľudí bez záujmu  

   + členstvo v Klube hospodskej smetánky 

   + po vrátení zálohovaných obalov možnosť vysokej finančnej odmeny

 

Nevýhody profesionálneho alkoholizmu 

  • strata kontroly nad životom 
  • zdravotné komplikácie/choroby/predčasné úmrtie 
  • strata rodiny a známych - sociálne vyčlenenie
  • rapídne znižovanie životného komfortu 

 

Vyvrcholenie  

Naša cesta končí vtedy, keď stavy opilosti prevyšujú stavy triezvosti.Stať sa alkoholikom je až prozaicky jednoduché. 

Najkrajšie je, že sa ním môže stať ktokoľvek, bez ohľadu na vek, pohlavie a rasu. 

Niekto sa stane profesionálom za rok, menej zdatní alebo cudzími vplyvmi obmedzovaní budú potrebovať viac rokov. 

Jedno je isté. Snaha, trpezlivosť, sebaobetovanie a cielené investície sú vlastnosti, ktoré si musíte osvojiť okamžite. 

Chyťte fľaše a poháre do rúk, priatelia. Cieľ je na dosah!

 

Rozuzlenie 

Teraz vážne. Každý vie, že som vtipálek. 

Článok čiastočne opisuje udalosti a pozorovania z autorovho života. Ten si na staré kolená uvedomuje, akých zverstiev sa on a jeho okolie dopúšťali sami na sebe a usiluje sa o nápravu. 

Stratené roky už nikto nevráti, ale nikdy nie je neskoro začať abstinovať alebo aspoň minimalizovať užívanie alkoholu. 

P.S.: Kto sa odnaučí piť, ten má u mňa Plzničku..:)

Ďakujem za prečítanie, klik na karmu a zanechaný komentár. 

 

Úvodná fotografia: internet

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Súdy v Trenčíne odmietajú riešiť Galkovu kauzu odpočúvania

Obžaloba na bývalého šéfa Vojenského obranného spravodajstva Pavla Brychtu leží na súde od februára 2016. Najvyšší súd mu teraz prikázal konať.

KOMENTÁRE

Česi mieria do čiernej diery Európy. Všetko pre korunu

Je možné, že šanca ľahkého vstupu do eurozóny zmizne.

AUTO

Anketa o Svetové auto roka 2018 sa ponesie v znamení SUV

Posledný ročník vyhral Jaguar F-Pace.


Už ste čítali?