Pátrania

Autor: Lukáš Chládek | 3.1.2013 o 22:32 | (upravené 3.1.2013 o 23:53) Karma článku: 8,36 | Prečítané:  494x

Vošiel do clubu. Bolo plno. Priam sa nedalo hýbať. Chalani už ne neho čakali. Videl ich sedieť na pódiu, tak si pri výčape vzal pivo a šiel s nimi prehodiť pár slov.

Predral sa pomedzi tancujúcich ľudí a zamieril na svoje obľúbené miesto v boxe. Rád tam sedával. Odtiaľ mal vždy najlepší prehľad o dianí v celom bare. Videl aj na vstup, ktorým nepretržite cirkuloval prúd mládeže. Každého si pozorne všímal a škatuľkoval. Opitého dedinčana so snahou trafiť sa do boxovacieho automatu. Vášnivý mladý párik dokazujúci si lásku pred odchodom posledného autobusu. Tancujúce singles, ktoré ďalší večer ostanú "na ocot". Postávajúcich puberťákov hanbiacich sa niektorej z nich prihovoriť. Jednoducho klasické osadenstvo malomestskej diskotéky. Popíjal pivo, fajčil cigaretu a hodnotil okolie. Všimol si aj nenápadné dievča, nesmelo vykúkajúce spoza vyhadzovača. Už ju tam párkrát videl. Prehodilo si vlasy za ucho, zhlboka sa nadýchlo a o niečo sebaistejšie vošlo dnu. Postavilo sa k barovému pultu a zjavne sa snažilo zaujať pozornosť. Vypnuté prsia a koketný úsmev. Vedel, na čo myslí. „Tak čo, borci, ktorý z vás ma na niečo pozve? Kto sa ma ujme? Som tu dnes sama. Kto bude prvý?" Náhodou pozrela jeho smerom. Pohľady sa im stretli. Usmiala sa. Snažila sa ho zvábiť. Zhnusila sa mu. Odvrátil zrak. „Zas jedna zlatokopka", pomyslel si. Keď dohrala jeho obľúbená pieseň, dopil fľašu a zahasil ohorok z cigarety. Podal si ruky s kamarátmi a pobral sa k východu. Opäť nenašiel, čo hľadal, ale uistil sa v tom, po čom s istotou nepátra. -------------------- Stúpala hore schodmi a snažila sa vyhnúť tým úbožiakom. Opitým, namysleným a vulgárnym adolescentom. Začula oplzlé poznámky na svoju adresu, ale nevšímala si ich. Dúfala, že dnes to vyjde. Že si ju všimne. Zastavila sa vo dverách a nazízala dnu ponad rameno securuiťáka. Bolo šero a ľudia sa vlnili v rytme hlasnej hudby ako hady. Upravila si účes, poriadne sa nadýchla a vošla dovnútra. Niekedy ho vídala pri bare, preto sa pobrala práve tam. Už dávno ho chcela osloviť, ale až dnes sa na to odhodlala. Obzerala sa a dúfala, že je niekde tam v tom dave. Zrazu si ho všimla. Vohnal sa jej rumenec do tváre a usmiala sa na neho. No on jej vzdušný signál odignoroval. Naschvál sa pozrel inam. Bolo to ako ľadová sprcha. Pomaly sa dvihol, niečo povedal spolusediacim mladíkom a namieril si to priamo k východu. Nálada jej potemnela. Pri výčape do seba nasilu vliala jeden gin a sklamaná sa pobrala domov. Konečne našla, čo hľadala, no uvedomila si, že pre ňu to nebolo to správne.
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Zdravotná sestra odišla do Švédska. Bola som preťažená, hovorí

Sestry by mali by zarábať aspoň tisíc eur v čistom, aby neodchádzali do zahraničia, hovorí zdravotná sestra LUCIA ZAVADANOVÁ.

DOMOV

Štátna firma si prenajíma auto za cenu dvoch nových

Nevýhodné zmluvy podpisoval nominant Smeru Bačík.

DOMOV

Prišli sme o tretinu sestier a nové neprichádzajú

Aby sme mali viac sestier, treba im aj zvýšiť platy.


Už ste čítali?